Brezžični alarmni sistemi in nadzorna IP kamera (wifi) z visoko ločljivostjo
Brezžični alarmni sistemi so najnovejša oblika tehničnega varovanja. V poštev pridejo tudi tam, kjer niso možni žični alarmni sistemi. Primerni so torej za praktično vsak objekt – ne glede na njegovo namembnost. Namestijo se lahko tako v hišah oziroma v stanovanjih kot v poslovnih objektih.
Seveda pa je konkretna sestava odvisna od specifik objekta. Pri manjših stanovanjih oz. hišah so seveda potrebni precej manj kompleksni brezžični alarmni sistemi kot na primer v večjih podjetjih. Pred samo vzpostavitvijo je torej potrebna natančna preučitev okoliščin ter določitev optimalnega števila in razporeditve komponent. Med drugim morate razmisliti, ali bi bila poleg osnovnih komponent (centrala, senzorji, kodirniki in sirene) smiselna še brezžična IP kamera wifi za videonadzor.
Brezžični alarmni sistemi vam prihranijo večje posege
Ali pri gradnji objekta niste razmišljali o tehničnem varovanju, zdaj pa ste ugotovili, da bi bila lahko tovrstna protivlomna zaščita zelo koristna? Ste morda kupili malce starejšo nepremičnino, posledično pa nimate na voljo ustreznega ožičenja, ki ga zahtevajo žični alarmni sistemi? Če se prepoznate v enem od opisov, se najverjetneje sprašujete, ali to pomeni, da bodo nujni zahtevnejši posegi.
Naj vas takoj pomirimo: četudi ožičenje ni pripravljeno, se brez težav izognete kompleksnim posegom. Rešitev so namreč brezžični alarmni sistemi, ki ne zahtevajo ožičenja. Povezava med glavno oz. centralno enoto ter senzorji in drugimi komponentami je vzpostavljena povsem brez vodnikov, in sicer prek frekvence. Brezžični alarmni sistemi se zato montirajo nadpovprečno hitro in enostavno.
Možna tako notranja kot zunanja IP kamera (wifi)
Kot smo omenili uvodoma, se lahko brezžični alarmni sistemi kombinirajo z IP kamero (»Internet Protocol camera«), pri kateri se za prenašanje zabeleženih videozapisov običajno uporablja wifi omrežje. Priporočljivo je, da se uporabi IP kamera (wifi) s čim višjo ločljivostjo snemanja. Tako boste imeli dostop do ostrih, jasnih posnetkov. Posledično pa bo precej lažje ugotoviti, kaj natančno se je dogajalo v času vaše odsotnosti, oziroma identificirati morebitne sumljive osebe, ki so se zadrževale v bližini vašega doma ali poslovnega objekta.
Pri izbiri morate biti obenem pozorni na to, ali je IP kamera (wifi), ki si jo ogledujete, primerna izključno za notranjo uporabo ali tudi za zunanjo. Zunanja IP kamera (wifi) mora imeti ustrezno zaščito pred vlago in drugimi neugodnimi dejavniki, ki jim bo izpostavljena, sicer so možne nepopravljive okvare.
Preverite še, kakšen je način napajanja (klasično napajanje, napajanje PoE ali napajanje prek baterij) in ali je omogočeno nočno snemanje. Obenem je zelo koristna reža za spominsko kartico, saj bo s pomočjo spominske kartice možno shranjevanje posnetega materiala tudi takrat, ko na voljo ne bo brezžične internetne povezave. Za piko na i pa poskrbita senzor gibanja in mikrofon.